kServer HTML Help: WPROWADZENIE

Podstawowe definicje

KKO- karta konferencyjna przeznaczona do współpracy z centralą telefoniczną MD-110 Consono firmy Ericson, realizująca dwie jednoczesne konferencje głosowe o łącznej pojemności do 60 abonentów.

kClient- aplikacja Windows98/Me/2000/NT, umożliwiająca zarządzanie zasobami karty konferencyjnej KKO.

kServer- aplikacja Windows98/Me/2000/NT, współpracująca z kartą konferencyjną KKO (poprzez interfejs RS232) oraz użytkownikami systemu konferencyjnego (poprzez sieć lokalną).

Jak działa kServer?

kServer udostępnia użytkownikom programu kClient komunikację z kartą KKO poprzez lokalną sieć komputerową. Dzięki temu zasoby karty konferencyjnej mogą być wykorzystywane przez wielu użytkowników jednocześnie. W tym samym czasie z kartą KKO może pracować do 9 stacji klienckich, przy czym z konferencji mogą korzystać jedynie dwie (ograniczenie KKO). Pozostali użytkownicy nie mają dostępu do konferencji aż do czasu ich zwolnienia.

kServer realizuje połączenie z kartą KKO przy użyciu portu szeregowego RS232 komputera, na którym jest zainstalowany.

Kiedy jest używany kServer a kiedy jest niepotrzebny?

kServer jest potrzebny kiedy pracujemy z kartą w wersji sprzetowej 2 (interfejs RS232) i chcemy pracować przez sieć lokalną z kilku stanowisk z oprogramowaniem kClient.

Jeżeli będziemy pracować tylko z jednego stanowiska w pobliżu karty KKOv2 (w pomiezczeniu centrali) wówczas wystarczy bezpośrednie połączenie kablowe na łączu RS232.

Jeżeli bedziemy pracować z kartą w wersji sprzętowej 3 (interfejs sieciowy Xport na KKOv3) wówczas program kServer w ogóle nie jest potrzebny.

Instalacja

Począwszy od wersji 2.03 program kServer dostarczany jest w postaci pliku instalacyjnego ksi.exe. Po jego uruchomieniu należy wybrać katalog docelowy (domyślnie C:\AeRJoT\kServer\vNNN), gdzie NNN jest numerem wersji i postępować zgodnie z instrukcjami.
Po instalacji w katalogu docelowym znajdują się następujące pliki i katalogi:

kserver.exe jest głównym plikiem wykonywalnym. Plik ten jest skompilowany w taki sposób, aby nie wykorzystywać żadnych dodatkowych bibliotek.
Plik kserver.txt jest plikiem tekstowym opisującym zmiany wprowadzone w aktualnej wersji i poprawione błędy z wersji poprzednich.

Podkatalog Data zawiera plik nastaw kServer.cf oraz plik haseł kServer.pw Bezpośrednio po instalacji ustawienia są następujące:

Jeżeli zainstalujesz również program kClient, będziesz mógł przetestować system konferencyjny w następujący sposób:

Podkatalog Log zawiera pliki zapisu sesji programu kServer. Nazwy plików tworzone są na podstawie daty i czasu otwarcia w formacie rrmmdd_ggmmss.
UWAGA1: Nie kasuj tego katalogu nawet jeżeli jest pusty!
UWAGA2: kServer automatycznie po starcie usuwa najstarsze pliki log jeżeli stwierdzi, że jest ich ponad 100. Jeżeli chcesz zachować niektóre ze starszych zapisów sesji, skopiuj je do innego katalogu (np. data) lub zmień ich atrybuty na tylko do odczytu.

Podkatalog Help zawiera niniejszy system pomocy.

System pomocy

System pomocy wykonany został w formacie XHTML 1.0. Poszczególne strony zawierają elementy interaktywne bazujące na mapach obrazów, skryptach JavaScript i arkuszach stylów. W związku z tym Twoja przeglądarka powinna obsługiwać te elementy. Sugerowaną przeglądarką jest Microsoft Internet Explorer w wersji 4.0 lub wyższej. Przy wykorzystaniu Netscape Navigatora nie będą widoczne podpowiedzi.